Kontakta oss

 

Växel: 0532-77 71 00


Fax: 0532-77 71 99

Jourtelefon: 0532-77 71 98

E-post: akab@amal.se


Besöksadress:
Hjeltegatan 11 A, 662 21 ÅMÅL

 

Öppettider
Måndag 10.00-12.00
Tisdag 13.00-15.00
Onsdag 13.00-15.00
Torsdag 13.00-18.00 sep-maj
Torsdag 13.00-15.00 juni, juli och aug.
Fredag öppet för besök enl överenskommelse 

 

Telefontider för växel och uthyrning
Mån - ons 10.00-12.00 och 13.00-15.00
Tors 10.00-12.00 och 13.00-18.00, under sep-maj
Tors 10.00-12.00 och 13.00-15.00, under juni-aug
Fredag 10.00-12.00

 

Vi har jour alla dagar under följande tider 
Vardagar (mån-fre) 16.00-07.00
Helger  (fre eftermiddag - mån morgon) 16.00-07.00 samt storhelger

 


 

Kundtjänst

Växel Paola Palomäki 0532-77 71 00 paola.palomaki@amal.se 
Uthyrning bostäder Annelie Wernlund 0532-77 71 01 annelie.i.wernlund@amal.se
Ekonomi Kerstin Ritzman 0532-77 71 02 kerstin.ritzman@amal.se 

 


 

Ledning/förvaltning

VD Magnus Dalsbo 0532-77 71 05 magnus.dalsbo@amal.se
Ekonomi Joakim Hansson 0532-77 71 06 joakim.hansson@amal.se
Fastighetsingenjör Mikael Hedlund 0532-77 71 07 mikael.hedlund@amal.se
Förvaltare bostäder Pelle Karlsson 0532-77 71 08 pelle.karlsson@amal.se
Driftsansvarig VVS Staffan Olsson 0532-77 71 10 staffan.olsson@amal.se
Förvaltningsassistent
/uthyrning lokaler
Eddie Thorsson 0532-77 71 11 eddie.thorsson@amal.se
Förvaltningsassistent Göran Pettersson 0532-77 71 12 goran.pettersson@amal.se
Förvaltningsassistent Kjell Lennartsson 0532-77 71 13 kjell.lennartsson@amal.se

  



Fastighetsskötare

Björn Abrahamsson   0532-77 71 20  bjorn.abrahamsson@amal.se
Roger Palomäki   0532-77 71 21  roger.palomaki@amal.se
Torbjörn Alfredsson   0532-77 71 22  torbjorn.alfredsson@amal.se
Lars Hellgren   0532-77 71 23  lars.hellgren@amal.se
Freddie Langenbach   0532-77 71 24  freddie.langenbach@amal.se
Thomas Strömberg   0532-77 71 25  thomas.stromberg@amal.se
Mikael Björkman   0532-77 71 26  mikael.bjorkman@amal.se
Dick Anderberg 0532-77 71 27  dick.anderberg@amal.se
Arne Herou 0532-77 71 28  arne.herou@amal.se
Dennis Jansson   0532-77 71 29  dennis.jansson@amal.se 
Andreas Pettersson 0532-77 71 30  andreas.pettersson@amal.se
Thomas Martinsson   0532-77 71 31  thomas.martinsson@amal.se  
Ismet Mulalic   0532-77 71 32  ismet.mulalic@amal.se
Leif Dahlgren Vikarie Pontus Andersson 0532-77 71 33  pontus.andersson@amal.se
Anders Wärn Vikarie 0532-77 71 34  anders.warn@amal.se
Åke Ungerberg   0532-77 71 35  ake.ungerberg@amal.se
Urban Andersson   0532-77 71 36  urban.andersson@amal.se

 



Service

Michael Carlsson El michael.carlsson@amal.se
Patrik Hansson Data, larm patrik.hansson@amal.se
Niklas Ekman VVS niklas.ekman@amal.se
Michael Andersson VVS michael.andersson@amal.se

 



Hantverkare 

Jörgen Johansson Snickare jorgen.k.johansson@amal.se
Jonas Fredriksson Målare jonas.fredriksson@amal.se
Erik Herskind Målare  erik.andersson@amal.se 
Stefan Träff Snickare stefan.traff@amal.se